iBuk Libra

Od dnia 2 września 2013 r. do 30 sierpnia 2014 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie umożliwia Czytelnikom korzystanie z bezpłatnego dostępu do wybranych 355 publikacji       z bazy IBUK Libra. Obecnie są to poradniki, słowniki, czasopisma naukowe czy książki m.in. z takich dziedzin wiedzy jak ekonomia, prawo, medycyna, informatyka nauki humanistyczne.

Z bazy można korzystać w placówce biblioteki oraz z dowolnego miejsca po podaniu kodu do autoryzacji. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymaćw Czytelni              i Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP w Żninie.

 IBUK Libra dostępny jest pod adresem: http://libra.ibuk.pl

 Przy pierwszym wejściu należy się zarejestrować (utworzyć konto myIBUK) podając swój adres e-mail i utworzone przez siebie hasło. Po utworzeniu własnego konta myIBUK należy podać dodatkowo kod PIN otrzymany w bibliotece. Podczas kolejnych logowań serwis automatycznie otworzy zasoby biblioteki.

FILMY Z INSTRUKCJĄ - http://libra.ibuk.pl/pomoc

 

INFORMACJE TECHNICZNE

 Konfiguracja sprzętowa i wymagane oprogramowanie

 Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTML5. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Safari lub Mozilla.
Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest stabilne połączenie z siecią Internet          o przepustowości min. 512kb/s (zalecamy 2Mbps). Należy zezwolić na wykorzystywanie plików cookie oraz JavaScript. Aplikacja komunikuje się przy użyciu protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (443). 

 Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom platformy IBUK Libra. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com. Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.

 Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1.
Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store.
Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

 

ZALETY E-CZYTELNI IBUK LIBRA:


Ibuk.pl to pierwsza i największa czytelnia on-line podręczników akademickich, książek naukowych i popularnonaukowych w języku polskim. Zawiera elektroniczne wersje kilku tysięcy książek najlepszych wydawnictw, w tym oficyn uczelnianych.