Drugi miesiąc wakacji 2020 w bibliotece

Ogólne 31.08.2020

Wakacje 2020 w bibliotece upłynęły dzieciom na zajęciach kreatywnych, literacko-edukacyjnych i plastycznych. O tym, co działo się w pierwszej połowie przerwy wakacyjnej pisaliśmy już wcześniej. Teraz czas przyszedł na dalsze podsumowanie.

30 lipca dzieci integrowały się podczas „Poszukiwania skarbów”. Nie mogło przy tym zabraknąć zabaw ruchowych.

31 lipca odbyły się zajęcia plastyczne – eko kolaż pt. „Lasy i ogrody Pałuk”, z wykorzystaniem pedagogiki zabawy Klanza (imię i nastrój, imię i gest związane z zainteresowaniami, naśladowanie ruchów osób w różnym wieku).

4 sierpnia podczas zajęć z recyklingu nadawano „Drugie życie używanym przedmiotom”. Uczestnicy poznali zagadnienia z zakresu ochrony środowiska uwzględniające przede wszystkim segregację śmieci, tworzyły również –eko-krajobraz z wykorzystaniem starych gazet.

5 sierpnia maluchy uczestniczyły w zabawach integracyjnych (głuchy telefon, klocki patyczki, wymień trzy rzeczy) oraz zajęciach plastycznych (wykonanie kreatywnych kwiatów z rolek papieru toaletowego).

6 sierpnia w ogródku bibliotecznym do wspólnych zabaw wykorzystano koło fortuny, twister, chustę animacyjną, puszczano bańki mydlane oraz rzucano piłką do celu.

11 sierpnia podczas zajęć literackich i plastycznych wykonywano „Słodkości na patyku” z wykorzystaniem płatków kosmetycznych oraz kolorowego papieru. Budowano także przestrzenne budowle z klocków patyczków.

13  i 18 sierpnia podczas zajęć sprawdzano spostrzegawczość i pamięć dzieci („Czy pamiętasz?”) oraz ich wiedzę ogólną z różnych dziedzin, w tym z tej najważniejszej dla biblioteki –literackiej (labirynty, rebusy, krzyżówki, zabawy logiczne).

20 sierpnia dzieci obejrzały przedstawienie japońskiego teatrzyku Kamishibai pt. „Kotka Milusia” oraz „Piesek Marudek”. Następnie podczas zajęć plastycznych dzieci przedstawiały własną interpretację obejrzanych bajek.

25 sierpnia podczas kreatywnych zajęć plastycznych wykonywano bransoletki z koralików, brano udział w zabawach na spostrzegawczość („Szukanie w gazecie” oraz rozwiązywano zagadki w makaronikach.

Wakacje podsumowano 27 sierpnia, gdzie podczas zajęć plastycznych w formie kolażu wykonywano „Kolorowy talerz” oraz „Przygodę wakacyjną”.

Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach zostały obdarowane słodkimi upominkami. Uśmiech i radość na twarzach naszych dzieci to dla nas bibliotekarzy zachęta do dalszych działań.

Zajęcia prowadziły panie Beata Garbacz i Ewa Dąbrowska-Goclik.