Dzień Działacza Kultury w bibliotece

Ogólne 30.05.2018

29 maja 2018 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Działacza Kultury, na które Burmistrz Żnina zaprosił  wszystkich pracowników instytucji kultury, działacz kultury i twórców, przedstawicieli lokalnych organizacji i stowarzyszeń społeczno-kulturalnych, działających na terenie Gminy Żnin. Każdy, kto czuje się działaczem kultury mógł tego dnia przyjsć do biblioteki i uczcić swoje święto.

Spotkanie poprowadził Dyrektor Żnińskiego Domu Kultury Artur Jakubowski, który stwierdził: - "Ktoś kiedyś powiedział, że kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie. Myślę także, że ludzie, którzy pracują w kulturze, w instytucjach kultury głęboko wierzą w sens swojej pracy, bo przecież nie może być inaczej. I by móc się w niej realizować gotowi są na wiele" - usłyszano.

Z kolei Burmistrz Żnina Robert Luchowski życzył działaczom kyltury nowych inspiracji i nowych pomysłów, dziękując jednocześnie za wkład włożony w promocję kulturalną gminy.

Na ręce dyrektorów trzech najważniejszych instytucji kultury w Gminie Żnin (tj. Jadwigi Jelinek - Dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie, Krystyny Patyk - Dyrektora Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie oraz Artura Jakubowskiego - Dyrektora Żnińskiego Domu Kultury), Burmistrz Żnina Robert Luchowski złożył listy gratulacyjne oraz kwiaty. W liście skierowanym do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie czytamy: "Z okazji Dnia Działacza Kultury składam najlepsze życzenia wszystkim twórcom i animatorom życia kulturalnego w gminie Żnin. Dziękuję Państwu za codzienny wysiłek i wszelkie starania włożone w realizację twórczych inicjatyw, kształtujących kulturowy wizerunek naszego wyjątkowego regionu. Życzę wielu sukcesów, satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy, powodzenia w realizacji planów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Z wyrazami głębokiego szacunku - Burmistrz Żnina Robert Luchowski".

Na zakończenie części oficjalnej Artur Jakubowski zacytował tekst piosenki Wojciecha Młynarskiego pt. "Chirurgia plastyczna" zastrzegając przy tym, by nikt nie brał tego do siebie. My zacytujemy jednak tylko ostatni fragment:

(...) Dwójka chirurgów jest w stanie

Zmienić Wam twarz, bez wątpienia:

Myślenie i Oczytanie...

I tak przez trzy pokolenia!

Tort ufundowany przez Gminę Żnin pokroiły wspólnie Zastępca Burmistrza Żnina Halina Rosiak i Dyrektor żnińskiej Biblioteki Jadwiga Jelinek.