Wiosna zawitała w filii bibliotecznej w Gorzycach

13 kwietnia filię biblioteczną w Gorzycach odwiedziły dzieci z klasy pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gorzycach wraz z wychowawczynią Zofią Maszudzińską, aby na lekcji bibliotecznej porozmawiać o zbliżającej się Wielkanocy i wiośnie.

Mali czytelnicy poznali tradycje związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi oraz z jednym z symboli tych świąt – jajkiem.

Wysłuchały opowiadania Renaty Piątkowskiej pt. „ Gdyby jajko mogło mówić – pisanka”, z którego dowiedziały się jak wielkie znaczenie miały dawniej jajka oraz jakie zwyczaje i przesądy były z nimi związane. Z dużym zaangażowaniem opowiadały o tym,  jak święta Wielkiej Nocy obchodzone są w ich rodzinnych domach.

Maluchy z radością przygotowały koszyczek wielkanocny z produktów i ozdób świątecznych, które przyniosły do biblioteki. Po wysłuchaniu tekstu Małgorzaty Strzałkowskiej pt. Wielkanoc” kolorowały  świąteczne obrazki, które podpisały swoimi imionami.

Pierwszoklasiści  bezbłędnie odgadywali też zagadki o wiośnie. Z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania  ks. Jana Twardowskiego pt. „O Wielkiej Nocy” , które przeczytał dzieciom ks. Paweł Błoch.

   Na zakończenie spotkania w bibliotece, dzieci wysłuchały piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. „ Wstawaj to już wiosna” i zostały obdarowane świątecznymi upominkami.