IKARIADA 2012 w bibliotece

Ogólne 29.06.2018

29 czerwca 2018 r. w Galerii Małej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie otwarta została wystawa pn. IKARIADA 2012. Twórcą  retrorytów wystawianych w Czytelni żnińskiej biblioteki jest uznany żniński artysta Roman Terzyk. Z wystawą można się zapoznać w godzinach pracy książnicy. Zapraszamy!

Roman Terzyk jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Swoje obrazy tworzy techniką rytowania igłą, której nauczył się od swojego ojca. W żnińskiej bibliotece było już kilka jego wystaw m.in. cykl obrazów „ Jan S. Miklaszewski – odwrócony”, który powstał w 2009 roku i poświęcony został Arkadii czyli fikcyjnej krainie uważanej przez poetów za krainę wiecznego szczęścia, a także "Rozmowy po latach" inspirowane pracami Marcina Stosika, a szczególnie cyklem „Uśpienie, przebudzenie, olśnienie” oraz „Epitafium”.

Swoje prace prezentował na licznych wystawach, m.in. w Holandii, Kanadzie, Sankt Petersburgu, Pradze, Wilnie oraz wielu miastach Polski. Każde dzieło Romana Terzyka jest wyjątkowe, pełne refleksji i ma głębokie przesłanie, tym bardziej cieszy nas to, że swoją twórczością żniński artysta chce się dzielić z innymi. Pan Roman ciągle tworzy coś nowego, bo jak sam mówi: "Poprzez te prace spełniam to, co wyczytałem u Wisławy Szymborskiej: "Umarłych wieczność dotąd trwa, dopóki pamięcią się im płaci ".