Byliśmy w Azji...

Data spotkania: 10.10.2011 18:00

10 października 2011 r. odbyło się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika. Michał Woźniak zabrał klubowiczów w podróż do Azji Południowo-Wschodniej.

W prawie miesięczną podróż Iwona i Michał Woźniakowie wyruszyli z Warszawy do Kijowa, a stamtąd samolotem udali się do stolicy Tajlandii - Bangkoku. Zwiedzili tam kompleks przepięknych świątyń , a także Muzeum Narodowe z Wang Na i Kaplicą Buddhaisawan. Odwiedzili także Świątynię Brzasku zwaną Wat Arun, która pokryta jest kawałkami chińskiej porcelany. Odwiedzili także pływający targi udali się na most na rzece Kwai.

Z Tajlandii pociągiem udali się do Kambodży. Tam zwiedzili Angor i kompleks świątyń Angor, które stanowią obecnie jeden z największych i najbardziej tajemniczych na świecie zespołów religijnych. Pojechali także do stolicy Kambodży - Phnom Penh oraz miejsca związane z tragiczną historią Kambodży czyli Czerwonymi Khmerami.

Kolejny punkt podróży to Malezja, a tam zwiedzili Kuala Lumpur i Malakke. Dalej podróż wiodła do Singapuru, a ostatnie kilka dni spędzili na Bali - indonezyjskiej wyspie w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, gdzie podróżnicy spędzili osiem dni.