Jacek Pałkiewicz na spotkaniu Klubu Podróżnika

Data spotkania: 07.06.2010 11:00

7 czerwca 2010 r. na zaproszenie Klubu Podróżnika działającego w naszej bibliotece przyjechał znany podróżnik i reporter, odkrywca źródeł Amazonki - Jacek Pałkiewicz. Spotkanie z nim poprowadził Krzysztof Petek - autor wielu książek przygodowo-sensacyjnych dla młodzieży oraz organizator obozów survivalowych dla młodzieży.

Jacek Pałkiewicz jest twórcą survivalu (czyli sztuki przetrwania w trudnych warunkach) w Europie. Jego wyprawy zawsze były trudne, te łatwe pozostawiał już komuś innemu. Członkom Klubu Podróżnika opowiedział właśne o tych swoich trudnych wyprawach na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, w tym o tej chyba najważniejszej, która zakończyła się w 1996 roku odkryciem źródeł Amazonki.

W interesujący sposób podróżnik opowiadał o niebezpieczeństwach czyhających na ludzi w dżungli, o swoich spotkaniach z niebezpiecznymi zwierzętami i gadami, a także o samotnym przepłynięciu Atlantyku na 5 metrowej łodzi ratunkowej bez radia i sekstantu, z której Jacek Pałkiewicz wyniósł ogrom doświadczeń i hart ducha na całe późniejsze życie.

Spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem, człowiekiem-legendą to po prostu była czysta przyjemność.