Klub Podróżnika na Jamajce

Data spotkania: 06.05.2013 18:00

6 maja 2013 r. odbyło się spotkanie Klubu Podróżnika, a w niezwykłą podróż na Jamajkę zabrały żnińskich podróżników trzy lekarki-wolontariuszki: żninianka Anna Gmerek oraz bydgoszczanki Magdalena Deręgowska i Alicja Rymaszewska.

Dziewczyny przez 7 miesięcy pracowały jako lekarki na Jamajce. Wyjechały tam z programu realizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych „Wolontariat Polska pomoc 2012”.

Klubu Podróżnika w żnińskiej Bibliotece Publicznej gościły trzy lekarki-wolontariuszki, które przez kilka miesięcy pracowały na Jamajce. W kwietniu wróciły do Polski a swoimi wrażeniami z pobytu podzieliły się ze żnińskimi podróżnikami. Program polegał na zapewnieniu opieki zdrowotnej miejscowej ludności oraz edukacji zdrowotnej.

Swoimi wrażeniami z pobytu podzieliły się w Klubie Podróżnika, a spotkanie było tym ciekawsze, że relacjonowane „na gorąco”, gdyż Ania, Magda i Alicja wróciły do Polski pod koniec kwietnia. Usłyszano więc nie tylko o leczeniu pacjentów na Jamajce, ale również o codziennym życiu Jamajczyków , narodowych potrawach i kulturze jamajskiej.