Klub Podróżnika na weselu w Korei

Data spotkania: 14.02.2011 18:00

W Walentynki na zaproszenie Danuty i Zdzisława Bąków Klub Podróżnika działający przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie gościł w Galerii Pałuckiej. Tym razem w niezwykłą podróż do Korei Południowej zaprosili klubowiczów Inga i Piotr Pilarscy.

W dziesięciodniową podróż państwo Bąkowie i Pilarscy wraz z rodziną wybrali się na wesele Daniela i Je Hen An Kurków. Wcześniej uroczystość zaślubin odbyła się w Wenecji, skąd pochodzi pan młody, a następnie w Koreii – rodzinnym kraju panny młodej.

Spotkanie otworzyła dyrektor żnińskiej biblioteki Jadwiga Jelinek, która w dowód sympatii z okazji Dnia św. Walentego częstowała gościlizakami, a prezentem dla klubowiczów była informacja, iż 11 maja Klub Podróżnika gościć będzie Elżbietę Dzikowską.

- Szczególny ten dzień bo i miejsce jest szczególne bo dzieki gościnności Danuty i Zdzisława Bąków znaleźliśmy się w Galerii Pałuckiej. Jest też szczególny dzień ze względu na to o czym będziemy dziś mówić. My proszę państwa jestesmy dziś na weselu, a właściwie na poprawinach, to będzie wesele polsko-koreańskie – powiedziała dyrektor biblioteki i oddała głosIndze i Piotrowi Pilarskim. Pani Inga jest siostrą Daniela Kurka.

Członkowie Klubu podróżnika dowiedzieli się jak wyglądają wesela w Korei, jak długo trwają i komu na weselu są oddawane pokłony.

Członkom Klubu Podróżnika wesele, a właściwie jak zaznaczyła na początku dyrektor biblioteki Jadwiga Jelinek – poprawiny bardzo się podobały, tym bardziej, że mogli skosztować tradycyjnego koreańskiegokorzenia żeńszenia i koreańskiej herbaty, co w połączeniu w polskimi pączkami smakowało wyśmienicie.