Klub Podróżnika w Peru

Data spotkania: 14.03.2011 18:00

14 marca 2011 Klub Podróżnika gościł w Peru. W tę niezwykłą podróż zabrała Klubowiczów Irena Starczewska.

Podróżników tradycyjnie powitała dyrektor naszej Biblioteki Jadwiga Jelinek i zaprosiła wszystkich w podróż do Peru, a przewodnikiem tym razem była Irena Starczewska.

Peru jest trzecim co do wielkości państwem w Ameryce Południowej, bogatym, a jednocześnie bardzo biednym.

Podróż rozpoczęła się od Limy. Podróżnicy zwiedzili jeden z kurhanów, który podobny jest do piramidy Cheopsa, oglądali płaskowyż Nazca. Następnie dojechali do Arequipa, gdzie oglądali katedrę z przełomu XVI i XVII wieku. Udali się także do wąwozu Colca, drugiego pod względem głębokości, gdzie podziwiali krążące nad kanionem kondory.

Zajrzeli również do miejscowości Puno, położonego nad jeziorem Titacaca oraz do Pomaty, w której widoczne są ślady kultury indiańskiej.

Jadąc do Cuzco można było zauważyć bogatsze tereny, gdyż tam uprawiana jest kokaina. Podróżnicy zwiedzili zabytki miasta i jego okolic. Następnie udali się do położonego o 112 km od Cusco zachowanego do naszych czasów miasta Inków - Machu Picchu.

Z Peru podróżnicy udali się jeszcze do Boliwii. Na krótko zatrzymali się w Copacabana i udali do kościoła maryjnego będącego celem pielgrzymek.

To była niezwykle ciekawa podróż, daleka wprawdzie ale warto było zwiedzić te niezwykłe tereny. Członkom Klubu Podróżnika bardzo się podobała.