KP - Z Karoliną Sypniewską w podróży dookoła świata

Data spotkania: 22.04.2013 18:00

22 kwietnia 2013 r. odbyło się spotkanie w Klubie Podróżnika z Karoliną Sypniewską, podróżniczką, która odwiedziła już ponad 60 krajów na 5 kontynentach. Rodowita Bydgoszczanka, wybrana została w rodzinnym mieście Kobietą Roku 2012.

W Klubie Podróżnika opowiedziała o kilku podróżach, które odbyła.

"W dwa lata dookoła świata (2008-2010") to podróż różnymi środkami transportu, której celem było dotarcie do Australii i jeszczev dalej.

Kolejny projekt, o którym podróżniczka opowiedziała to tunezyjski, rowerowy etap "Afryki Kazika" w grudniu 2011 roku.

Podróżniczka w grudniu 2012 r. uczestniczyła w rowerowym, charytatywnym projekcie fundacji Rak’n'Roll czyli RAK’n'ROLLING z Polski na Zwrotnik Raka…aby mu pokazać faka.

W kwietniu tego roku Karolina Sypniewska zakończyła kolejny projekt podróżniczy "Aqua Story- u źródeł nadwody". Uczestniczyli w nim również Agnieszka Grudowska i Piotr Sudoł.Celem ten wyprawy było wejście na sam szczyt Salto Angel czyli na szczyt najwyższego wodospadu na świecie, który ma prawie 1000 metrów i później zjechac z tego wodospadu na linach. Udało im się to i są pierwszymi Polakami, którzy tego wyczynu dokonali.

Karolina Sypniewska to kobieta-wulkan. Podróże to jej największa pasja. Pracę zawodową połączyła z przyjemnością - jest pilotką wycieczek zagranicznych.