Na Klubie Podróżnika o Brazyli, Boliwii, Peru i Galapagos

Data spotkania: 06.02.2012 18:00

W poniedziałek 6 lutego 2012 r. odbyło się spotkanie Klubu Podróżnika. Tłumnie zgromadzeni słuchacze wysłuchali opowieści pary pasjonatów-wędrowców, którzy spędzili 5 miesięcy w Ameryce Południowej, zwiedzając dzikie, a zarazem piękne tereny tego niezwykłego kontynentu.

Luiza i Bartek Turkowie opowiedzieli o Brazyli, od której zaczęli swą podróż. Następnie udali się do Boliwii, zwiedzili Peru i rajskie Galapagos.

Podróż, jak zaznaczyli, była niezwykle ciekawa, ale także i niebezpieczna, szczególnie zaś Boliwia, gdzie kradzieże są na porządku dziennym. Im jednak udało się uniknąć naciągactwa ze strony tamtejszych mieszkańców. Za to dotykały ich choroby, a przytłaczała bieda slumsów.

Wyprawa młodych żninian to nie tylko przygoda. To także wolontariat, a więc praca i pomoc niesiona tamtejszej ludnosci i zwierzetom. Luiza i Bartek budowali domy w Pisco (Peru), zajmowali się dokarmianiem małp, pomagali przy operacji papugi, a także edukowali tamtejsze dzieci, które wręcz chłonęły wiedzę. Uczestniczyli nawet w boliwijskim przyjęciu urodzinowym.

Krajobraz Ameryki Południowej ich zachwycił. Góry, dymiące wulkany, żółwie giganty... to po prostu trzeba zobaczyć. Ale dopadła ich także choroba wysokościowa i doskwierało czasem przeraźliwe zimno. Ale jak powiedzieli: było warto.

Na razie nie mają sprecyzowanych planów dalszej podróży. Jak zgodnie mówią: zobaczą co los przyniesie.