O Sri Lance w Klubie Podróżnika

Data spotkania: 10.05.2016 14:30

W poniedziałek 9 maja 2016 r. gośćmi Klubu Podróżnika działającego w żnińskiej Bibliotece Publicznej byli Beata i Leszek Turkowie oraz Lidia i Maciej Grzmielowie, którzy opowiedzieli o Sri Lance.

Zwiedzanie Sri Lanki żninianie rozpoczęli od Kolombo. Następnie udali się do Pinnawala, gdzie znajduje się jedna z największych atrakcji na Sri Lance - sierociniec dla ponad 100 słoni. W Dambulii podróżnicy zwiedzili Złotą świątynię Dambulla,  a w Sigirijii weszli na szczyt magmowej  Lwiej Skały, gdzie znajdują się pozostałości starożytnego pałacu i twierdzy z czasów panowania króla Kassapy (473-491 p.n.e.). W Pollonaruwa zwiedzili ruiny pałacu królewskiego i zespół starożytnych świątyń. Podróż zawiodła ich również do Gal Vihara, Mihintale, Anuradhapura, Matale i Kandy. Każde z tych miejsc było wyjątkowe i warte zobaczenia. A cała podróż fantastyczna i naznaczona starożytną historią.

A cejlońskie klimaty można było w bibliotyece poczuć dzięki prawdziwej cejlońskiej herbacie, którą podróżnicy przywieźli ze Sri Lanki.