O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie na Klubie Podróżnika

Data spotkania: 16.04.2012 18:00

Klub Podróżnika 16 kwietnia 2012 r. gościł Tomasza i Marię Zwolenkiewiczów, którzy opowiedzieli o swojej podróży do Tajlandii, Kambodży i Wietnamu.

Swą podróż żniniacy rozpoczęli od Bangkoku, gdzie zwiedzili jego zabytki. W Kambodży odwiedzili Angkor oraz Phnom Penh. Następnie przez Mekhong udali się do Wietnamu. W Sajgonie zwiedzili m. in. ratusz, operę, pałac prezydencki. O Sajgonie Tomasz Zwolenkiewicz powiedział: - To jest bardzo chaotyczne miasto. Przejście przez ulicę, ten ruch, ten chaosjest wszechogarniający.

 

Z Sajgonu żniniacy polecieli do Haifongu, a stamtąd do Ha Long. Podziwiali piękną Zatokę Ha Long, która uznana została za jeden z siedmiu cudów świata. Po pobycie nad Jeziorem Oddanego Miecza powrócilido Bangkoku, gdzie zwiedzili miasto Pattaya.

 

Wietnam i Kambodża to zdaniem państwa Zwolenkiewiczów bardzo pracowite narody, ci ludzie ciągle coś robią i gdzieś się spieszą na swoich motorach. Wietnam konkuruje z Tajlandią jako najwięksi eksporterzy ryżu.

 

Na koniecdr Tomasz Zwolenkiewicz powiedział, że jadąc do Azji Południowo Wschodniej nierozwagą jest nie zaszczepić się na dur brzuszny i WZW typu A, bo można sobie kłopotów narobić. A zaszczepić można się już w Żninie, w Przychodni Rodzinnej.