Spotkanie z Marcinem Kydryńskim w Klubie Podróżnika

Data spotkania: 12.09.2014 09:30

8 września 2014 r. gościem Klubu Podróżnika działającego w żnińskiej Bibliotece Publicznej był Maciej Kydryński – kompozytor, radiowiec, fotograf i podróżnik.

Marcin Kydryński to także piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji.

Marcin Kydryński to także podróżujący fotograf, od 1992 roku podróżuje po Afryce. Swoje zdjęcia publikował w National Geographic, a dziś jego reportaże ukazują się głównie w "Vivie" i w "Kontynentach".

Dziennikarz jest człowiekiem wielu pasji jednak najważniejsza w życiu jest dla niego muzyka, której w podróżach poszukuje. Swój czas dzieli między Warszawę, w której mieszka, Lizbonę, w której pomieszkuje, a także na swojej farmie pod Liwcem.

Podczas poniedziałkowego spotkania można było obejrzeć nprezentacje zdjęć Marcina Kydryńskiego z Afryki i Lizbony widzianych jego oczyma. Od 2010 roku dziennikarz prowadzi warsztaty fotograficzne, główie w krajach afrykańskich, a od 2011 roku w Gdańsku także Siesta Festival.

Sam o sobie mówi, że ejst samotnikiem, a jednocześnie człowiekiem szczęśliwym. - Tak naprawdę wszystko co mnie w życiu spotyka jest albo szczęśliwe z natury, albo jest jakoś niefortunne, ale prowadzi ostatecznie do szczęśliwych rozwiązań - usłyszano.

Po spotkaniu Marcin Kydryński rozdawał autografy i podpisywał swoją ksiażkę.