Tandemem przez Europę i Azję w Klubie Podróżnika, 13.10.2014 r.

Data spotkania: 13.10.2014 09:45

13 października 2014 r.  w żnińskiej Bibliotece Publicznej gościli Karolina i Aleksander Klaja z Wągrowca, którzy w Klubie Podróżnika opowiedzieli o swojej czternastomiesięcznej podróży tandemem przez Europę i Azję.

Podróż trwała od 2 kwietnia 2013 roku do 13 czerwca tego roku. Wyruszyli z Wągrowca, kierując się na Ukrainę i Krym, dotarli do Mołdawii. Następnie przez Rosję udali się do Kazachstanu i na Syberię. Z Irkucka dotarli do Mongolii, a potem do Chin, Korei Południowej i Japonii. W Tokio spędzili Wigilię, a następnie skierowali się na południe i przez Wietnam, Laos, Kambodżę i Tajlandię, Malezję dotarli aż do Singapuru. A z Singapuru pojechali jeszcze do Indonezji, by na Sumatrze przekroczyć równik.

Dziennie pokonywali 50 km tandemem, podziwiając przy tym świat i poznając nowych ludzi, którzy byli dla nich mili i życzliwi.

Państwo Klaja wzajemnie się uzupełniają , gdyż pan Aleksander lubi patrzeć na mapy, a pani Aleksandra podróżować i te miejsca na mapie poznawać w rzeczywistości.

A członkowie Klubu Podróżnika ciekawych opowieści z wypraw chętnie słuchają.