Z KP wyprawa w świat

Data spotkania: 08.12.2010 18:00

7 grudnia 2009 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie po raz ostatni w tym roku spotkali się członkowie Klubu Podróżnika. Z przyczyn osobistych nie mógł przybyć Michał Szymczak, który miał opowiedzieć klubowiczom o swoim trzyletnim pobycie w Bułgarii. Spotkanie jednak odbyło się, a o swoich podróżach opowiedzieli m.in. dyrektor Jadwiga Jelinek, Iwona Horka, Feliks Malinowski, Hubert Kurczewski i wielu innych gości.

Żnińscy podróżnicy wspominali swoje wycieczki na przestrzeni ostatnich kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Feliks Malinowski opowiedział o Bułgarii, którą odwiedził w czasach głębokiego komunizmu.

 

O podróży na Wschód na przełomie maja i czerwca tego roku opowiedziała klubowiczom Iwona Horka. Odwiedziła ona Lwów i okolice.

 

Wrażeniami z pobytu w Rumunii podzieliła się także Jadwiga Jelinek, która była tam w początkach lat. 80 ubiegłego wieku.

 

Swój niedawny pobyt na Litwie i Białorusi wspominał także Hubert Kurczewski, który z wycieczką żołnierzy Armii Krajowej wybrał się w podróż wspomnień. Wiodła ona trasami znanymi akowcm i prowadziła do miejsc, gdzie w czasie II wojny światowej walczyli z bolszewikami.

 

Członkowie Klubu Podróżnika w trakcie jednego spotkania znaleźli się w kilku miejscach naraz, dzieląc się przy tym swoimi osobistyi przeżyciami i wrażeniami z tych wypraw. Przy kawie i piernikach miło spędzili czas.