Mała Książka - Wielki Człowiek. Trzylatki

Ogólne 05.07.2018

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie zakwalifikowała się do projektu pn. „Mała Książka – Wielki Człowiek. Trzylatki”, którego organizatorem jest Instytut Książki.

Dzięki realizacji tego projektu żnińscy bibliotekarze liczą, iż czytanie książek stanie się atrakcyjnym sposobem spędzania czasu przez rodziców i dzieci, a sama biblioteka postrzegana będzie jako instytucja, w której mały człowiek po raz pierwszy zetknie się z życiem kulturalnym.

I choć akcja czytelnicza, która skierowana jest do trzylatków, rozpocznie się dopiero po wakacjach (od września 2018 r.) już dziś chcemy zachęcić rodziców i ich pociechy do wzięcia udziału w projekcie.

Każdy jego uczestnik otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, na którą składać się będzie: książka, poradnik dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika, którą należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka. Każdorazowo, gdy dziecko odwiedzi bibliotekę i wypożyczy przynajmniej jedną książkę z księgozbioru dziecięcego, otrzyma naklejkę na kartę. Gdy zbierze 10 naklejek, otrzyma dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Po zebraniu pierwszych 10 naklejek dziecku zostanie przekazana kolejna Karta Małego Czytelnika.

Zachęcamy do zainteresowania się i współpracy z biblioteką w realizacji projektu żnińskie przedszkola. Będziemy wdzięczni za przekazywanie informacji o nim podczas spotkań z rodzicami w przedszkolach. Liczymy, że wspólnie uda się nam przekonać rodziców, iż na czytanie nigdy nie jest za wcześnie.

Informacje o projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek. Trzylatki”, a także wszelkie materiały promocyjne (plakaty, ulotki) znajdą państwo już wkrótce na naszej stronie internetowej, facebooku i bibliotecznym blogu.  Informacje można także uzyskać w Oddziale dla Dzieci naszej biblioteki.