Pierwszy w powiecie książkomat jest u nas!!!

Ogólne 23.03.2021

Żnińska biblioteka oraz jej filie biblioteczne w Brzyskorzystewku, Gorzycach i Żninie od 23 marca do 9 kwietnia zostały zamknięte dla czytelników, jednak nieprzerwanie książnica funkcjonuje.

Od 23 marca uruchomiona została usługa „Bezpiecznej książki na telefon, a zwrot wypożyczonych książek z pewnością usprawni pierwszy w powiecie żnińskim biblioteczny książkomat, który już 22 marca pojawił się przed wejściem głównym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie. Szczególnie w czasie pandemii to innowacyjne urządzenie szczególnie przydaje się w bibliotekach, gdyż dzięki niemu użytkownicy książnicy mogą dokonać zwrotu wypożyczonych woluminów o każdej porze dnia, nawet w niedziele i święta.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że ograniczony został dostęp do wydarzeń kulturalnych, zaś  biblioteki stanęły przed wyzwaniem, a mianowicie zapewnieniem swoim użytkownikom jak najbardziej dogodnych warunków do korzystania ze zbiorów bibliotecznych i ich zwrotu. Stąd tez pomysł zamontowania przez bibliotekę w Żninie książkomatu, które jest kolejnym środkiem tej instytucji do realizacji jej działań statutowych, w tym przede wszystkim promocji i rozwoju czytelnictwa w powiecie żnińskim.