10 kwietnia 2024 Spotkanie autorskie z dr Katarzyną Wodniak

Spotkanie autorskie z dr Katarzyną Wodniak

3 kwietnia 2024 r. w naszej książnicy odbyło się spotkanie autorskie z dr Katarzyną Wodniak pt. Moja Przyjaciółka i jej publicystki.

Dr Katarzyna Wodniak z Instytutu Komunikacji Społecznej i Mediów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest autorką książek „Moja Przyjaciółka 1934-1939 – przebój prasowy Żnińskich Zakładów Wydawniczych Alfreda Krzyckiego” oraz „Ksantypy i inne typy. Publicystyka w „Mojej Przyjaciółce” 1934-1939”.

„Moja Przyjaciółka” była Wydawana w latach 1935-1939 w nakładzie 250 000 egzemplarzy w Żninie „Moja Przyjaciółka” była pierwszym czasopismem kobiecym o ogólnopolskim zasięgu. Jej zespół redakcyjny  właśnie pod kierunkiem Anny Krzyckiej współpracował z wieloma autorkami z całej Polski, ale prym wiodły trzy.

Podczas spotkania prelegentka opowiedziała o trzech publicystkach „Mojej Przyjaciółki”:  Helenie Bartoszek-Zastawniakowej, Felicji Stendigowej i Konstancji Hojnackiej.

Moderatorem spotkania był wydawca i redaktor naczelny tygodnika „Pałuki” Dominik Księski.

Spotkaniu autorskiemu z dr Katarzyną Wodniak towarzyszyła wystawa tematyczna przygotowana przez naszą bibliotekę, złożona z publikacji i czasopism wydanych przez koncern Krzyckich, a które znajdują się w zbiorach specjalnych książnicy.

Po spotkaniu dr Katarzyna Wodniak podpisywała swoje książki.