Szkolenie z kodowania

Ogólne 13.06.2018

12 czerwca 2018 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie odbyło się szkolenie dla pracowników naszej książnicy z programu KODOWANIE W BIBLIOTECE. Przeprowadziły je instruktorki z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy.

Magdalena Mrugowska z bydgoskiej książnicy w bardzo przystępny sposób przedstawiła zasady kodowania i programowania, które realizowane będą w ramach programu KODOWANIE W BIBLIOTECE.

Przypomnijmy, że dzięki temu, iż nasza książnica zakwalifikowała się do projektu KODOWANIE W BIBLIOTECE, udało się nam pozyskać 3 tablety, 3 gry edukacyjne Scottie Go! oraz 3 roboty Phonton! Zajęcia, które prowadzone będą w żnińskiej bibliotece dla dzieci w wieku od 8 do 10 lat pozwolą przybliżyć ofertę edukacyjną z nowymi technologiami, wykorzystując przy tym pozyskane sprzęty i materiały. Dzięki temu dzieci będą miały możliwość bezpłatnego podnoszenia swoich kompetencji w zakresie programowania i kodowania, doskonale się przy tym bawiąc.