W lesie zbierali maliny

Ogólne 07.09.2020

5 września 2020 r. w literackim lesie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki  Publicznej w Żninie (specjalnie na tę okazję przygotowanym w sali biblioteki) odbyło się Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Wzięli w nim udział bibliotekarze oraz zaprzyjaźnieni z naszą książnicą przedstawiciele innych żnińskich instytucji.

Narodowe Czytanie to  społeczna kampania promująca czytelnictwo, która organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Nasza biblioteka po raz pierwszy swoją przygodę z Narodowym Czytaniem rozpoczęła w 2015 roku „Lalką” Bolesława Prusa. W tym roku zatem obchodziliśmy 5-lecie tej szczytnej akcji. Nie mogło zatem zabraknąć jubileuszowego tortu.

W czytanie aktu pierwszego, sceny trzeciej włączyli się:  ALINA  - Agnieszka Marek (pracownik Żnińskiego Domu Kultury), BALLADYNA – Katarzyna Pańkowska-Potempa (pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie), WDOWA – Magdalena Zygmunt (Dyrektor Żnińskiego Domu Kultury), KIRKOR – Remigiusz Świtkowski (Kierownik Działu Pomocy Rodzinie w MOPS w Żninie), SKIERKA – Małgorzata Polaczyk (pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej  w Żninie), SŁUGA – Aleksander Paradowski (pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej  w Żninie), NARRATOR – Dawid Kolasa (Kierownik Referatu Informacji, Sportu i Turystyki).

Organizatorem żnińskich obchodów była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy za zaangażowanie!

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz na Facebooku biblioteki.