Warsztaty poetyckie z DKK

Ogólne 13.09.2018

13 września 2018 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie w ramach Dyskusyjnego Klubu Ksiażki odbyły się warsztaty poetyckie z Andrzejem Franaszkiem - literaturoznawcą, krytykiem literackim, wykładowcą Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”, pracownikiem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz sekretarzem Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta. Film z warsztatów poetyckich:

Podczas warsztatów omawiano twórczość Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta, gdyż Andrzej Franaszek zajmuje się przede wszystkim twórczością współczesnych poetów polskich. Jest autorem książek „Ciemne źródło. Esej o cierpieniu w twórczości Zbigniewa Herberta” (nominacja do Nike w 1999), „Przepustka z piekła. 44 szkice o literaturze i przygodach duszy”, „Miłosz. Biografia”. Za tę ostatnią otrzymał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, Nagrodę im. Kazimierza Wyki, Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Nike Czytelników „Gazety Wyborczej”. W kwietniu  2018 r. ukazała się jego najnowsza książka - dwutomowa biografia "Herbert".

Warsztaty poetyckie zostały dofinansowane przez Instytut Ksiażki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Omawiano wiersze: "Modlitwa Pana Cogito - podróżnika" oraz "Sienę Czesława Miłosza, szkic "Holy Iona, czyli kartka z podróży" z tomu "Mistrz z Delft", esej "Il Duomo" z "Barbarzyńcy w ogrodzie" praz szkic "O milczeniu" Czesława Miłosza z tomu "Przygody młodego umysłu".

Po spotkaniu pisarz podpisywał swoją książkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

'