Żnińska biblioteka w Małej książce...

Ogólne 06.09.2018

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie bierze udział w ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek".  Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany będzie od września 2018 r. Dzięki niemu otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Część materiałów już do naszej książnicy dotarła.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze wiersze dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Także rodzice w Wyprawce znajdą coś dla siebie. Otrzymają bowiem broszurę informacyjną pt. "Ksiażką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka", której zadaniem jest przypomnienie o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadania, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, a więc bibliotekę oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego organizatorem jest Instytut Książki. Patronat Honorowy nad kampanią objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Partnerami akcji są: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci. Patronat Medialny nad projektem objęli: Ryms oraz CzasDzieci.pl