Ze Żnina do Żnina. Droga życiowa Kazimierza Piwkowskiego - zapraszamy na spotkanie autorskie

3 listopada 2022 r. o godz. 14.00 w ramach cyklu "Pamiętajmy o nich..." zapraszamy na niezwykłą opowieść o życiowej drodze prof. Kazimierza Piwkowskiego.

Dodano 02 listopada 2022

"Pamiętajmy o nich" - wystawa on-line

Dodano 06 listopada 2020

O Annie German raz jeszcze

Dodano 29 czerwca 2017

"Ostatnie lato" w filii bibliotecznej nr 1 w Żninie

Prusy Wschodnie, sierpień 1939 roku. Rodzice Charlotte von Datski wydają wspaniały bal, żeby uczcić jej osiemnaste urodziny. Tego samego wieczoru hrabia Claus von Letteberg prosi dziewczynę o rękę. Niestety zaraz po ślubie okazuje się, że wymarzone małżeństwo zupełnie nie przypomina naiwnych wizji, jakie snuła w swoim pamiętniku zakochana nastolatka.

Dodano 21 czerwca 2017

Wakacje letnie w filii nr 1 w Żninie